Kontakty Zveme Zarizeni Vyrobky Akce Kalendarium
Otevřít/zavřít událost Návštěva skautů 14.6.2002
Stacionář Ostrava-Muglinov
Návštěva skautů – tato byla v pořadí již čtvrtá – je vždy v Muglinově událostí, protože „vpád cizinců“, kteří přemění během chvilky zahradu Stacionáře ve skautskou základnu se spoustou atrakcí, je vítanou změnou v každodenním rytmu. Také letos se soutěžilo, přetahovalo lanem, hrála se kopaná a nakonec se zpívalo s kytarou. Je báječné, že v této době ještě platí vznešené skautské ideály, a že jsou i ti, kteří je umí naplnit. Mladí ze 43. skautského střediska Modrý šíp z O.-Zábřehu o integraci zdravých a postižených nemluví, ale konají.
 
Otevřít/zavřít událost 7. ročník olympiády seniorů a klientů ÚSP 6.6.2002
Hradec nad Moravicí
Triumf v Hradci nad Moravicí – tak by se dala stručně charakterizovat letošní účast našeho ústavu na tradičním sportovně společenském klání, které pro klienty ostravských domovů důchodců a ústavu sociální péče pořádá odbor sociálních věci Magistrátu města Ostravy ve spolupráci s některou sociální institucí. Družstvo, sestavené z obyvatelů chráněných bytů, které statečně bojovalo pod vlajkou Stacionáře v Muglinově, bylo úspěšné ve všech 10 soutěžních disciplínách a získalo cenné zlato a putovní pohár k tomu. Druhé místo mezi 11 týmy obhájili klienti Domova pro dospělé z O.-Hrušova.
Oferta especial
Ztrácejte váhu s touto pomocí
http://www.zdraveji.eu/bioveliss-tabs/
 
Otevřít/zavřít událost Beruška 4.6.2002
Divadlo loutek Ostrava
V 5. ročníku výtvarné soutěže Beruška, kterou vyhlašuje Dětské centrum našeho ústavu, se tento rok sešlo „jen“ 232 výtvarných prací z 23 sociálních, speciálních vzdělávacích i zdravotnických zařízení. Vyhodnocení soutěže, spojené s vernisáží vítězných prací, se konalo opět v ostravském Divadle loutek, a to dokonce za účasti primátora města Ostravy pana Ing. Čestmíra Vlčka. V programu s velkým úspěchem vystoupili – děti ze specializovaných výchovných skupin Stacionáře, členové souboru Notička ze Školy života a tanečníci z Domova pro dospělé. Ceny zase předávali a také sponzorovali Jana a Pavel Sychrovi z Vendryně.
 
Otevřít/zavřít událost Den dětí s rodiči 2.6.2002
Stacionář Ostrava-Muglinov
Již třetím rokem se sešli ve Stacionáři první červnovou neděli děti, rodiče a pracovníci ústavu, aby společně prožili Den dětí. Pro všechny byly připraveny hry, ukázky hipo i canisterapie a další. Bohužel počasí této pěkné akci příliš nepřálo, takže rozlehlou zahradu skrápěl déšť a organizátoři museli program „přenést“ do tělocvičny.
 
Otevřít/zavřít událost Den otevřených dveří 23.5.2002
Všechna zařízení ústavu
Již popáté pořádal ústav ve všech svých zařízeních Den otevřených dveří. Letos byl největší zájem o návštěvu z řad rodičů postižených dětí. Ústavní prostory si prohlédlo a podrobnější informace dostalo přes 100 lidí, kteří jsou většinou překvapeni úrovní péče, vybavením ústavu i výtvarnými nápady v interiérech.
 
Otevřít/zavřít událost První třebovická olympiáda 16.5.2002
Týdenní a denní pobyt pro mládež Ostrava-Třebovice
Dát šanci především všem těm, kteří nestačí na soutěže ve stolním tenise, plavání, atletice či běhu na lyžích, to bylo úkolem této první ústavní olympiády. Téměř 60 závodníků soutěžilo v 5 disciplínách přizpůsobených sportů, které jsou zařazovány i do klání Českého hnutí speciálních olympiád. V silné konkurenci 7 družstev zvítězila děvčata ze Stacionáře v O.-Muglinově. S organizací sportovního dopoledne pomáhali také studenti z Gymnázia Olgy Havlové z O.-Poruby.
 
Otevřít/zavřít událost Muglinovské jarní cvrlikání 16.4.2002
Stacionář Ostrava-Muglinov
Pohádky z pařezové chaloupky byly inspirací při přípravě 3. ročníku přehlídky recitace, divadla, zpěvu a tance, kterou pořádá pro všechna zařízení ústavu diagnostické oddělení. Tělocvičnu Stacionáře oživily pohádkové bytosti, které bydlí v lese, a dodávaly všem 30 účinkujícím odvahu. Ti za odměnu dostali skládaného papírového nebo keramického ptáčka – „Cvrlika“.
www.zdraveji.eu
Kosmetické tipy, vše.
http://www.zdraveji.eu/
 
Otevřít/zavřít událost Caruso ples 22.3.2002
Společenský sál SOŠ a SOU pro těl. postiženou mládež Ostrava-Poruba
Zdá se, že i sál pro 300 lidí začíná být pro tradiční ples mentálně postižených malý. Zájem je nejen ze všech zařízení ústavu, ale dobře se pobavit přicházejí se svými rodiči i ti, kteří žijí doma. Letos organizátoři - rodičovské sdružení při Týdenním a denním pobytu pro mládež v O.-Třebovicích a jeho pracovníci „vsadili“ na písničky. Ty si mohli zanotovat na podiu i samotní účastníci. A zájem byl veliký. Na parketu bylo stále živo a na závěr nechyběla i bohatá tombola.
 
Otevřít/zavřít událost Karneval 13.3.2002
Stacionář, Ostrava-Muglinov
Tradiční karneval, který každoročně pořádají pro klienty stacionáře, diagnostického oddělení i Domova pro dospělé vychovatelky a děti ze speciálních výchovných skupin, měl letos mimořádně bohatý program. Organizátoři si připravili hned několik vystoupení, které podpořila taneční skupina z chráněných bytů i děti ze zvláštní školy z Ostravy -Poruby. Obdiv patřil také krásným maskám, které byly po zásluze oceněny sladkostmi.
 
Otevřít/zavřít událost První Liščí ples v Domově pro dospělé 26.2.2002
Na Liščině, Ostrava-Hrušov
Díky loňské taneční přípravě mohli letos v Domově pro dospělé našeho ústavu uspořádat bez obav, že by tanečníci na parketu byli bezradní, ples.V historii tohoto zařízení to byl bál první, a proto mu předcházela důkladná příprava. Všichni, kteří zahajovali slavnostní polonézou, měli masku lišáka, výsostného znaku tohoto zařízení. Dámy navíc byly "vyzbrojeny" krásnými vějíři. Z Číny je ovšem nedovezly, jak by se na první pohled zdálo. A tak se tančilo, zvláště polky všem dobře šly, soutěžilo a nakonec i vyhrávalo v tombole, jak se na správný ples patří.
 
zavřený řádek otevřený řádek
Titulni